...mit der Nummer Eins...

A vékony srácról a kapuban, Bp. I-ről és példaképeimről

Friss topikok

• gaborge: @Meoni: sokáig gondolkoztam, hol láttam már Hvidt alkaros mozdulatát. Aztán beugrott: a nem kevésb... (2013.11.25. 22:06) Finish him!
  • gaborge: hát ha már álmodozok, akkor azt, hogy pl. 23 éves vagyok :) (2013.10.04. 13:45) A kapus mindig kulcsjátékos
  • Meoni: Bizony ajánlom, minden kedves kapusnak a figyelmébe, Landin veszprémi teljesítményét. Jó 10 perci... (2013.10.01. 07:59) Lassan, de biztosan
  • gaborge: ha egyszer nincs kapuralövés, nem lehet védés sem :) ezt a heteseknél is így szoktam számolni (2013.05.06. 11:07) Kékben
  • Meoni: Ha egy jelenetet ki kéne emelnem, akkor az biztos az volna, amikor a Rufusz hozta fel a labdát és ... (2012.12.08. 11:10) Effektív sportélmény

Formaidőzítés :)

2013.12.05. 14:34 gaborge

Egy erős meccs mindig jókor jön, de így a téli szünet előtt különösen - kellemes hangulatban lehet pihenőre vonulni.

A felemás őszi szezon végére kemény dió maradt, mindenképpen kellett a két pont, ezen kívül fentem a fogamat a 11 gólos átlagot produkáló új Rév-szerzeményre is. Talán az első négy góljukat ő dobta sorozatban, és egyik sem egy arra szálló sirály tarkójáról pattant be: kapufa mellé helyezett, a hálóban szépet puffanó lövések voltak. Bár több ilyen lenne itt Bp I-ben...

Ezek, és a gyanúsan sűrű beállós-ziccerek ébren tartottak, és bár egy-egy védő melletti közbelövés becsúszott, a nem 100%-os helyzetekből elkezdem fogni. A legfontosabb a gólvágó balkezes 2 lövése volt, hogy azért nem minden papsajt. A hab a tortán pedig a 2 hetes, azok a gólok hiányoztak a Révnek a félidő közepe után, mikor kezdtünk ellépni. Másnak tán alapdolog, de most a kidobások is feszesebbek voltak a középkezdéshez, így nyertünk egy kis időt a lerohanásokhoz - ami láthatóan nem esett jól az ellenfélnek.

A szünet után gyorsan fogtam egyet a jobbkezes jobbszélső ellen, de a következő kettőt (igaz, kényelmes szögből) bevarrta. Máté bevetése ésszerű lépés volt, de ezúttal nem tudott "hidegen" megérkezni az elég sűrű meccsbe. Kritikus pillanatban azért lehúzott egy ejtést, így a Rév nem tudott egy gólra zárkózni. A végjátékra visszajöttem, és egy-egy átlövést megfogtam. Lehet mondani, hogy a balkezes srác elbizonytalanodott, ezért dobta egy méterrel fölé az utolsó hetesüket, de én nem hiszek az ilyen babonákban :) Lényeg a lényeg, nyertünk, az első tíz percet leszámítva végig kézben tartva a meccset. A 10/32 (31%) számszerűen nem annyira különleges, de ez a 60 perc nem a legendás védekezésünkről szólt, plusz az ellenfélnél volt egy ember, akire tényleg nehéz ebben a bajnokságban készülni. Hosszú ideje ez volt az első meccs talán, ahol nem csináltam kimondott hülyeséget, ezt-azt lehetett volna jobban is, de a fegyelem végig megvolt.

Ki kell használni a téli szünetet, hogy még jobban kigyúrjam magam.